Namuose > Paroda > Turinys
Skirtumai tarp motociklų padangų
May 11, 2017

Aukštos kokybės padangos

  • Per pastaruosius 50 metų nepaprastai išvystyta, kad sportiškos padangos ir toliau stumia ribas, nes nuolat auga nauji junginiai, didinant ilgaamžiškumą ir traukos savybes. Tipiškos sportinės padangos, kurias patvirtino federalinis Transporto departamentas, yra glaudžiai susijusios su jų grynai lenktyniaujančiais slidėmis, kurių pagrindinis skirtumas yra keletas modelių - protektoriaus rašto pridėjimas. Sportinės padangos naudojamos radialios struktūros, guminių sluoksnių įvyniojimas per skerdenos plotį, suteikiant privalumų pastūmos stabilumui ir sumažėjusiam svoriui. Kai kurie gamintojai šiuo metu naudoja besiūlių diržų procesą, kuris dar labiau sustiprina padangą. Keletas junginių taip pat yra įtraukiamos į naujesnes padangas, naudojant lengvesnius mišinius ant krašto, kad būtų galima pagerinti trauką važiuodami važiuojant. Sunkesniam junginiui dedama į centrą geresniam ilgaamžiškumui kietu pagreičiu. Paprastai sportiniai padangai būdingas smailus profilis, leidžiantis dviračiu greičiau pasukti į kampą. Dėl mažesnio kontaktinio pleistro susidūrimo su tiesia linija stabdymas yra pakenktas, o trauka yra maksimaliai padidinta netoli padangos krašto. Sportinių padangų komplektas gali būti 2000-5000 mylių, o sportuojančios orientuotos padangos viršijo 8000 mylių. "Pirelli" "Diabl Corsa III" ir "Dunlop" D209 Qualifier padangos yra populiarūs veislės pavyzdžiai, o "Dunlop" "Sportmax Roadsmart" padangos yra puikias sportines važiuojančias padangas.

"Cruiser" ir "Touring" padangos

  • Kruizai ir turistiniai motociklai yra skirti važiuoti ilgesniais atstumais mažesniu greičiu. Su dauguma kreiserių, kurių svoris yra nuo 500 iki 800 svarų, pageidautina stipresnė, ilgaamžė padanga su ilgu nusidėvėjimu. Šiai motociklų segmenai skirtos padangos paprastai yra padangų, esančių įprastomis padangomis, pagamintos iš skerdenos, kurioje sutampa daug sluoksnių su guminiu apmuštu, ir apvalios formos, kad būtų užtikrintas didžiausias tiesios linijos stabilumas. Dauguma gamintojų dabar turi kompiuteriu pagamintą protektoriaus raštą su išlyginamuoju grioveliu, kuris, kaip teigia, sumažina susidėvėjimą ir sumažina susidėvėjimą. Tinkamai prižiūrima padanga gali turėti iki 10 000 mylių gyvavimo trukmės. "Dunlop" ir "ME880" serijos "D402" iš Vokietijos gamintojo "Metzeler" yra pagrindiniai šios kategorijos pavyzdžiai.

Dvigubos sportinės padangos

  • Dvigubos sportinės padangos turi dvigubą tapatybę, leidžiančią deramai važiuoti keliu ir sugebėti valdyti lengvą visureigį. Dauguma dvigubų sportinių padangų yra giliai išstumtų gatvių padangos, kurios kompetentingai tinkamai tvarko daugumą purvinių kelių ir takų. Riderams, kurie nori praleisti daugiau laiko nešvarumose, yra daugiau agresyviai sukabinamų padangų, tačiau eksploataciniai reikalavimai asfaltuotuose keliuose yra labai riboti, tai liudija traukos ir pernelyg didelės vibracijos praradimas. Dvigubi sportiniai motociklai, kuriuos galima važiuoti kaip "supermoto" dviračius, taip pat gali naudoti gatvėje veikiančias padangas, kurios dažniausiai yra siauresnės sportinių dviračių padangoms. "Supermoto" dviračiai sujungia dirvos dviratį su manevringumu ir sporto dviračiu. Avon "AM43 Distanzia" ir "Kenda" K761 padangos yra populiarios dviračių sporto raitelių arsenalo galimybės.

Ne kelių padangos

  • Dirvos motociklai, galintys montuoti dvigubas sportines padangas, yra suprojektuoti taip, kad juos būtų galima važiuoti visiškai ne keliais. Reikalavimai trasoms ir bėgimui reikalauja itin specializuotų padangų, dažniausiai naudojant agresyvias rankenas, kurios įkando į reljefą, panašią į sportininkų raiščius. Padangų gamintojai, tokie kaip Kenda, Maxxis ir Dunlop, siūlo platų padangų asortimentą, pagamintą specialiai paprastoms jodinėjimo pėsčiomis, motokroso lenktynėms ar labai techninių bandymų važiavimui.